Osiągnięcia

_______________________________________________________

Fantastyczne Oblężenie Pszczyny

            W dniach 29.04.2012 – 01.05.2012 mieliśmy przyjemność brać udział w Festynie organizowanym przez naszego partnera Akademie Fantastyki Jedi-Takeda w Pszczynie. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało punkt w którym najmłodsi i ci trochę starsi wraz z rodzicami mogli brać udział  w

warsztaty tworzenia z gliny – koło garncarskie

warsztaty papieroplastyki

malowanie twarzy

zabawy z chustą Klanza

malowanie na płótnie

Dziękujemy za zaproszenie oraz liczne zainteresowanie naszymi atrakcjami.

_______________________________________________________

Festyn Damy i Wojownicy. Miłość i Wojna.

            W dniach 2-3.07.2011 r. Stowarzyszenie Hajstra brało udział w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki, Kultury i Sportu Dalekiego Wschodu „Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi – Takeda” zatytułowanym „Damy i Wojownicy. Miłość i Wojna”. Festyn miał miejsce w Parku Rosta mieszczącym się przy ulicy Ceramicznej w Bielsku-Białej.

            Podczas festynu uczestnicy mogli poznać świat Gwiezdnych Wojen i opowiedzieć się po jasnej lub ciemnej stronie mocy. Goście festynu mogli podążać śladami Drużyny Pierścienia z trylogii Tolkiena pt. ”Władca Pierścieni”, podziwiać obozy wojowników wikińskich oraz Słowian, poznać dawną kulturę i obyczaje oraz oglądać walki rycerskie.

            Stowarzyszenie Hajstra było jedną z organizacji stacjonujących w Bajkowej Krainie, gdzie członkowie naszego stowarzyszenia, malowali twarze najmłodszym gościom festynu. Dzieci odwiedzające nasz namiot mogły również odkrywać swe talenty artystyczne, malując farbami na ogromnym płótnie. Członkowie naszego Stowarzyszenia aktywnie zaangażowali się w prowadzenie konkursu sprawnościowego pt.: Zostań Rycerzem Jedi, w którym uczestnicy mogli poznać swe ukryte moce. Ostatnim punktem przygotowanym przez nas był pokaz bibułkowych balonów na ogrzane powietrze, który cieszył się sporym zainteresowaniem przybyłych gości.

            Niestety niekorzystna aura uniemożliwiła przeprowadzenie drugiego dnia festynu. Jednak główny organizator zapowiada, że festyn będzie kontynuowany i  odbędzie się w późniejszym terminie. Licząc na ponowne zaproszenie w poczet organizacji współtworzących to wspaniałe wydarzenie chcemy ze wszystkich sił podziękować organizatorom za powierzone zaufanie.

_______________________________________________________

Maraton Słońca

            W dniu 18 września 2010 roku Stowarzyszenie Hajstra współorganizowało Maraton Słońca. Maraton Słońca był wydarzeniem rekreacyjno-sportowym, które jednak najpierw zawiera wartości etyczne. Celem nie było osiągniecie któregokolwiek miejsca, to było w tym maratonie absolutnie drugorzędne. Angażując się w organizowanie tego projektu chcieliśmy zasygnalizować parę istotnych problemów.

            Maraton Słońca, w trosce o wspólną przyszłość, był maratonem solidarności z cierpiącymi zarówno ludźmi jak i zwierzętami. Jego zadaniem było zasygnalizowanie potrzeby solidarności w temacie cierpiącego człowieka, ale i cierpiącego zwierzęcia.

Było w nim, dlatego miejsce dla każdego, kto chce wyrazić w tym kierunku swoją solidarność. Bardzo istotnym elementem tego wydarzenia była integracja, stąd miejsce dla osób na wózkach inwalidzkich, niewidomych z psem przewodnikiem.

            Poprzez Maraton chcieliśmy propagować ruch, jako formę zdrowej aktywności, oraz wesprzeć finansowo będących w potrzebie ludzi oraz zwierzęta, a także uwrażliwić społeczność na tematy cierpiącego marginesu społecznego, edukować dzieci w kierunku przejęcia odpowiedzialności za słabszych.

Serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu wspólnej imprezy

Fundacji Ekologicznej ARKA

Fundacji TERRA SPEI.

Komitetowi Pomocy Dla Zwierząt PRZYSTAŃ OCALENIE

Fundacji Czarna Owca Pana Kota z Krakowa

Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski ADA.

Stowarzyszeniu DLA BRACI MNIEJSZYCH Z Żywca.

Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi

oraz Sławkowi Łyczko.

_______________________________________________________

Turniej Tenisa Stołowego „TOPSPIN „

                Nasze Stowarzyszenie wspólnie ze Środowiskowym Centrum Pomocy od lutego 2010 organizuje turniej tenisa stołowego dla podopiecznych Centrum w trzech kategoriach wiekowych:

Klasa I – III (chłopcy / dziewczęta)

Klasa IV – VI (chłopcy / dziewczęta)

Klasa gimnazjum i wzwyż (chłopcy / dziewczęta)

            Stowarzyszenie Hajstra składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów Środowiskowemu Centrum Pomocy w Bielsku – Białej oraz Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku – Białej. Podziękowania składamy kierowniczce Środowiskowego Centrum Pomocy pani Małgorzacie Ficoń i zastępcy dyrektora Kolegium Nauczycielskiego panu Jarosławowi Ziębie. Za wsparcie szczególnie chcielibyśmy podziękować panu Władysławowi Szypule.

Gratulacje dla wszystkich laureatów i zapraszamy na kolejną edycję turnieju!

_______________________________________________________

„MŁODZI – MŁODYM – WOLONTARIAT”

                Stowarzyszenie Hajstra od grudnia 2009 roku realizuje autorski program wolontariatu, którego głównym celem jest krzewienie postaw prospołecznych wśród młodzieży szkolnej oraz rozwijanie wrażliwości i otwartości na potrzeby innych ludzi. Program jest skierowany do wszystkich chętnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie jego realizacji uczniowie będą mogli pomagać osobom potrzebującym w pierwszej kolejności dzieciom i młodzieży z bielskich Świetlic Środowiskowych oraz Klubów Młodzieżowych podlegających pod Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku – Białej. Wolontariusze będą mieli również możliwość pomocy przy organizowanych akcjach Stowarzyszenia Hajstra oraz będą mogli realizować własne inicjatywy.

Wszystkich chętnych do włączenia się w naszą działalność zapraszamy

do kontaktu z koordynatorami programu.

Katarzyna Kozielec-Sroka tel. kont. 504 317 531 (koordynator projektu)

Jakub Kopytko tel. kont. 503 172 474 (prezes, koordynator projektu)

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

_______________________________________________________

Współpraca ze Środowiskowym Centrum Pomocy

                W dniu 3 grudnia 2009 roku Stowarzyszenie Hajstra podpisało porozumienie ze Środowiskowym Centrum Pomocy w Bielsku – Białej o współpracy w zakresie współorganizowania imprez kulturalno – oświatowych, okolicznościowych, sportowych i rekreacyjno – integracyjnych oraz propagowania alternatywnych form spędzania czasu podopiecznych Centrum, w tym kierowanie członków Stowarzyszenia mogących prowadzić różnorodne zajęcia dla podopiecznych Centrum.

Liczymy na owocną współpracę i mamy nadzieję, że dostarczy wielu niezapomnianych chwil dzieciom i młodzieży.

_______________________________________________________

Mikołajki i Dzień Dziecka z Podbeskidziem 

            W latach 2009 – 2011 nasze Stowarzyszenie organizowało imprezy sportowo – rekreacyjne we współpracy z klubem sportowym TS Podbeskidzie. W naszych działaniach brali udział podopieczni placówek wsparcia dziennego Środowiskowego Centrum Pomocy w Bielsku – Białej.

            W spotkaniach z piłkarzami udział brało każdorazowo ponad 300 podopiecznych bielskich świetlic środowiskowych. Dzieci i młodzież mieli okazję do poznania swoich idoli oraz do sportowej rywalizacji z piłkarzami w konkurencjach sprawnościowych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu władz TS Podbeskidzie oraz zawodników każdy z podopiecznych otrzymał pamiątkowe gadżety oraz słodycze ufundowane przez naszego partnera. Podopieczni Środowiskowego Centrum Pomocy do dzisiaj z wielką radością wspominają spotkania z gwiazdami futbolu, a nam jest niezmiernie miło, że dostarczyły najmłodszym tylu wrażeń.  

_______________________________________________________

Festyn Rodzinny 

W dniu 18.10.2008 roku odbył się Festyn Rodzinny współorganizowany razem ze Środowiskowym Centrum Pomocy w Bielsku – Białej podczas którego zorganizowaliśmy dla dzieci, młodzieży i ich rodzin mnóstwo atrakcji takich jak:

przeciąganie liny 

rzuty do celu 

rzut w dal 

malowanie twarzy

malowanie na płótnie 

tor przeszkód 

zjazdy na torze saneczkowym 

 zabawy z chustą Klanza

Wszystkich uczestników Festynu zintegrowaliśmy wspólnymi chwilami przy ognisku i pieczeniu kiełbasy.
Punktem kulminacyjnym Festynu była loteria z nagrodami.